Jim Humble

Užívejte 3 až 6 kapek MMS denně

Skutečností je, že můžete předejít mnoha onemocněním – téměř všem chorobám. Rád bych zde zdůraznil, že jediným podpůrným nápojem ze 3 až 6 kapek MMS denně, můžete předejít malárii i rakovině a nakonec zjistíte, že se vám celkově zlepšilo zdraví tím i kvalita života. Hovořím sice o malárii, protože to v poslední době bylo hodně aktuální, ale jde o většinu nemocí.

Genesis 2 MMS neprodává. Chceme jen pomáhat, aby lidé zůstali fit v době plné podvodů s tolika jedy všude kolem nás a tolika vlivů podrývajících naše zdraví. Máme dnes 700 vyškolených Vyslanců zdraví ve více, než 80 různých zemích po celém světě, kde chceme pomáhat lidem ve zlepšení kvality života. A právě to může dokázat prevence kapkami MMS. Každý člověk má nějaké zdravotní potíže, a MMS pomůže při většině z nich. Jsem toho svědkem už 17 let.

Vím, že si možná právě myslíte, že pro to nemáme žádné důkazy – ale tak to není. Je komické, že zatím co někteří zpochybňují MMS, na druhou stranu se jich miliony nechávají očkovat, přestože nikdo neposkytl vůbec žádný důkaz, že je to bezpečné – a nikdo nic nenamítá. Důkaz účinnosti MMS skutečně existuje, jak se dočtete níže.

Strávil jsem dva roky v oblastech těžce sužovaných malárií, a protože jsem průběžně užíval MMS, nikdy jsem tuto nemoc nedostal. Přes 60 000 lidi z celého světa poslalo e-maily přímo mně, dalších asi 160 tisíc e-mailů přijaly moje sekretářky, tisíce jiných lidí telefonovaly, ale nikdo z nich nikdy neřekl, že se infikoval malárií poté, když užíval MMS. Skutečnost je taková, že pokud někdo pravidelně užívá MMS, malárii nedostane, přestože žije v zemi úplně zamořené touto nemocí.

Pokud užíváte MMS každý den, je nejdůležitější, že každá vypitá dávka přednostně pročistí játra. Ale pozor, jestliže už máte s játry i tak spoustu potíží, budete napřed zřejmě muset absolvovat MMS Protokol 1000, což za normálních okolností není zapotřebí. Jedna sklenice vody s MMS denně jistě nemusí zvládnout všechny jaterní potíže, obzvlášť, když je jich hodně, přesto už i jedna denní dávka četné jaterní potíže časem rozhodně uspořádá. (V případě špatně fungujících nebo dokonce nemocných jater byste před pokračováním na 6 preventivních kapkách rozhodně měli provést Protokol 1000). Jedna sklenice s MMS denně udrží játra v činnosti a bezvadném stavu.

Tato prevence a život bez nemocí vás bude stát asi tak 25 USD (cca 500,- Kč) ročně. Prostě si kupte láhev MMS a užívejte 6 nebo i méně kapek denně.

Doposud nebyly provedeny žádné dvojitě nebo trojitě slepé studie či klinické pokusy dokazující, že MMS předchází malárii a rakovině. Plnohodnotné provedení těchto testů tak, aby něco prokázaly lidem z lékařské profese, bohužel vyžaduje početné ošetřovatelky, lékaře, laboranty a vědecké přístroje. Než by jim lékaři byli vůbec ochotni věnovat nějakou pozornost, přišly by takové testy na miliony dolarů. Na to prostě nemáme prostředky a ani se nepokoušíme cokoli dokazovat lékařům. Osobně jen chci pomáhat lidem k zdraví a rád vidím, jak jim to zlepšuje kvalitu života. U vědomí, že dnes potřebné finanční prostředky nemáme, si s lékaři nechceme dělat starosti, jsou tady přece tisíce lidí, kteří věří v MMS a mým zájmem je pomáhat jim, jak můžeme.

6 kapek denně k prevenci rakovin

Neexistuje samozřejmě žádná absolutní záruka, že MMS předejde každé rakovině, ale je zde šance, že to při správném použití dokáže v 99 % případů. Až dosud se v tisících případů prokázalo, že MMS rakoviny likviduje – orálně užívaný MMS ji najde, bez ohledu na to, o jakou rakovinu jde. Víme-li tohle, bylo by hloupé uvěřit, že by nějaké osamělé rakovinové buňky mohly přežít 6 kapek MMS denně. Nádor začíná od jedné buňky, která se v nějaké oslabené, k rakovině náchylné tělesné partii, stane rakovinovou. Může to být i více, než jedna buňka, ale je velmi pochybné, že by jich najednou mohlo být tolik, aby přežily 6 kapek denně. Aby rakovina mohla propuknout, musí být tělo něčím oslabeno. Každodenní sklenice vody s 6 kapkami posílí imunitní systém a rakovina se nespustí. Uvědomte si ale, že s MMS musíte začít předtím, než v těle propukne rakovinové bujení, jinak to už není prevence. Jestliže rakovinu už máte, budete muset absolvovat plný program a použít příslušné rozšířené Protokoly.

MMS už zachránil statisíce životů. Kritici, kteří jaksi nemohou pochopit příčiny, proč naše církev a Vyslanci pomáhají jiným, si vymýšlejí lži, že to děláme pro peníze, ale nemohou to ničím doložit. Dnes jsou ve světě dva tábory: ti kteří vědí, že MMS funguje, a jiní, ochotní nebo možná předurčení zemřít, aniž by ho vyzkoušeli. Obracím se zde jen k první skupině. Tento krátký návod je určen jen tomu, kdo je ochoten žít bez rakovin (a mnoha jiných onemocnění). Lidé mi už léta předhazují, že nemám žádné důkazy. Ale, viděl jsem to účinkovat až příliš často. Nemůžeme samozřejmě zachránit všechny. Přál bych si, aby to tak bylo, ale nemůžeme. Tak nebo onak, ti, co jsou ochotni MMS vyzkoušet, mají, podle mého názoru, 99% šanci rakovinou nikdy neonemocnět. Ti, kteří si budou trvat na tom, že se vzdají vlastní odpovědnosti, půjdou cestou standardní medicíny a užijí si operací, chemoterapie a ozařování, budou více než pravděpodobně velmi trpět a nakonec stejně zemřou.

Vybízím vás tedy, abyste uvážili začít s programem prevence, kdy denně užijete až 6 aktivovaných kapek MMS (nebo přizpůsobíte dávkování své tělesné váze, jak je vysvětleno níže). Ale pamatujte, nezačínejte s 6 kapkami denně – postupujte pomalu až k 6 kapkám.
KDYBYCHOM ŽILI V HEZKÉM ČISTÉM A RELATIVNĚ JEDŮ PROSTÉM SVĚTĚ, JAKO PŘED 200 LETY, NEMUSELO BY TO BÝT NEZBYTNÉ, ALE TEN SVĚT UŽ JE PRYČ. V těchto dnech a době potřebujeme zvláštní ochranu. Užívám MMS nepřetržitě už 17 let. Je mi 80, jsem zdráv, chodím na pěší túry a jezdím na kole.
V 73 letech jsem spadl se střechy, zlomil si obratel v šíji, ale dnes jsem úplně v pořádku.

Mějte na paměti, že MMS není jako žádný jiný léčivý přípravek nebo lék. Jedna z absolutně nejhorších nemocí lidstva, malárie, je s pomocí MMS úplně vyléčena během čtyř hodin. HIV/AIDS během 3 týdnů, nachlazení a chřipky za 1 až 3 dny, otravy potravinami a jinými jedy za 15 minut až několik hodin. Rakoviny podle druhu a stupně vývoje, a stovky dalších nemocí vyléčí MMS stejně rychle. MMS už použilo přes 10 milionů lidí. Užité postupy jsou spolehlivě vědecky podloženy.

Příprava nápoje s MMS

Dejte do čisté suché sklenice tolik kapek MMS, kolik se v souladu s tímto návodem rozhodnete zkusit. Nakloňte sklenici na stranu, aby se kapky MMS shlukly. Následně přidejte stejné množství kapek potravinářské kyseliny jako aktivátoru. Měla by to být 33% nebo 50% kyselina citrónová nebo 4% kyselina chlorovodíková ( solná ). Zlehka potřeste sklenicí, aby se kapky smísily. Počkejte 20 sekund – pomalu napočítejte do 20. Směs kyseliny a MMS (která je zpočátku průzračná) získá po 20 sekundách tmavě žluté zabarvení. Pokud se tak nestane, zopakujte to znovu s čistou úplně suchou sklenicí. Když se směs zbarví, je to v pořádku, ale pokud se tak nestane, nepoužijte to.

Jakmile je směs tmavě žlutá, doplňte 2 až 2,5 dl vody a vypijte to. Někteří lidé tu chuť nemají rádi, ale většině nevadí. Pokud vám směs nechutná, jsou zde jisté možnosti, jak ji ochutit, a jiné, jimž se musíte vyhnout. NIKDY NEPOUŽÍVEJTE POMERANČOVÝ DŽUS, PROTOŽE TEN MMS ÚPLNĚ ZNEHODNOCUJE. Brusinková a jablečná  ( ale i jiné) jsou šťávy, které můžete ke směsi MMS přidávat, ale jen tehdy, pokud jsou skutečně přírodní a není v nich žádný přidaný umělý vitamin C. Použitelná je i prostá sodovka a většina ochucených limonád s CO2, ale neobsahují kofein a přidaný umělý vitamin C. Směs obohacenou bublinkami CO2 ovšem musíte vypít ihned po smíchání. Zda je šťáva vhodná zjistíte pomocí testovacích proužků na chlordioxid La Motte.

Nepijte po dávce MMS kávu, pomerančový džus, černý nebo zelený čaj nebo jiný nápoj či potravu, nic, co je známé jako účinný antioxidant. MMS je nejlepší užít asi hodinu po jídle. Pokud MMS berete v jedné denní dávce, výborně účinkuje, když ji vypijete před spaním.


Upozornění:
Vždy když hovořím o kapkách MMS, mám na mysli kapky aktivované tak, jak je popsáno výše!

Pro člověka vážícího přibližně 74 kg postačí k bezpečné prevenci onemocněním 6 kapek MMS denně. Jestliže používáte CDS (roztok nasycený oxidem chloričitým) potřebujete 2ml denně.
(Poznámka: 1ml CDS = 3 kapky MMS). 120 ml lahvičku MMS společně s aktivátorem dnes už můžete koupit ve většině zemí po celém světě. Obsahuje 2400 kapek, které vám v případě užívání 6 kapek denně pro prevenci postačí na 400 dnů – tedy více, než rok. Opravdu je to neskutečně levná prevence.

Navíc, jste-li opravdu úplně zdraví, můžete užívat méně, než 6 kapek denně. Nesmí to však být jen pomyslné, ale skutečné zdraví, kdy člověk velmi pečlivě zvažuje, co jí a pije. Pokoušejte se vyhnout toxinům jak je jen možné a sportujte nebo cvičte. Pak můžete obstát s nanejvýš 3 kapkami denně. Menší dávku můžete užívat i tehdy, jste-li menší postavy nebo vážíte méně, než 74 kg. Redukujte prostě počet kapek o 1 pro každých 9 kg váhy pod 74 kg. Ať tak či onak, 6 kapek denně je jistější. Vážíte-li přes 81 kg, zvyšte počet kapek o 1 na každých 9 kg nad 81 kg. Děti by měly brát na každých 12 kg tělesné váhy jednou denně 1 kapku nebo méně. Při nadváze či potřebě zvýšit denní dávku nad 6 kapek, užijte prvních 6, a zbývající vypočtený počet kapek až hodinu poté. V rámci prevence nikdy neberte více, než 6 kapek najednou.

Možná budete muset začít na 1/2, 1, 2, 3 nebo 4 kapkách. Začněte vždy s málem a postupně, den po dni, se propracujte na finálních 6. Když s MMS začínáte, může se stát, že zprvu pocítíte nevolnost. To je nejen znamení, že MMS v těle likviduje něco nedobrého, ale také, že postupujete příliš rychle a musíte snížit dávku. Snižte ji na úroveň, kdy tyto pocity zmizí a následně opět pomalu navyšujte. Jestliže jste MMS ještě nikdy neužívali, doporučuji první den začít s 1/2 kapky (připravte si roztok z jedné kapky ve 2 dl vody, 1 dl odlijte a zbytek vypijte) a neprojeví-li se potíže, druhý den zvyšte na 1. Následně denně zvyšujte dávku o 1 kapku, dokud se nedostanete na každodenních 6. Pokud nemáte nadváhu (viz výše) počet už nezvyšujte. Kdykoliv pocítíte následnou nevolnost, snižte počet kapek o nejméně 50%.

Vedlejší účinky a příznaky deficitu

Několik kritiků se z jakéhosi důvodu stále pokouší tvrdit, že MMS škodí zdraví. Ale ani po 17 letech a při milionech lidí, kteří už MMS použili, neexistují žádné záznamy ani regulérní náznaky, že by libovolná lidská bytost po jeho užití zemřela či utrpěla jakékoli permanentní škody na zdraví. Někteří se pokoušeli prokázat, že MMS někomu ublížilo, ale marně. Podívejme se však v této souvislosti na klasické léky, které jsou volně k dostání v lékárnách. V loňském roce zemřelo jen na aspirin více, než 300 lidí a léky proti kašli způsobily smrt 250 dětí. MMS jednoznačně je jedním z nejbezpečnějších pomocných přípravků použitelných při prevenci a léčbě nemocí. Někteří lékaři tvrdí, že MMS zapříčiňuje různé nedostatky ve výživě, ale nemají žádné důkazy ani pro toto tvrzení. Naproti tomu, po požití léků na lékařský předpis zemře rok co rok více, než 950 000 lidí. Po MMS ještě nezemřel nikdo.

Herxheimerova reakce

Tento termín jste možná ještě nezaslechli, ale ve zdravotnictví, a pro ty, kteří prošli různými detoxikačními programy, jde o dobře známou věc. Herxheimerova reakce je odpověď imunitního systému na toxiny (jedy), které se v těle uvolní po zahubení velkého množství patogenů nebo zhoubných buněk. Tělo prostě neumí tyto jedy dostatečné rychle vyloučit běžnými cestami. Je to prostě reakce, k níž dojde při pomalé detoxikaci těla, kdy ve velkém množství uvolněné toxiny ošetřované symptomy buď přechodně zhorší, anebo vytvoří vlastní. Jde například o bolesti hlavy nebo zvedání žaludku a někdy i chřipce podobné příznaky. Tato odpověď těla obvykle netrvá dlouho a je důležité vědět, že to je normální zdravá reakce signalizující, že paraziti, houby, viry, bakterie či jiné patogeny, jsou účinně likvidováni. Ačkoli tento zážitek momentálně nemusí vyvolávat obzvlášť dobré pocity je Herxheimerova reakce pozitivní signál úspěšně počínající léčby.

Herxheimerovu reakci vyvolává také mnoho bylin a léčiv a občas i MMS. Na poli klasické medicíny je téměř neznámá, protože ta za účelem skutečně překonat příčinu onemocnění užívá jen hrstku léků.

Uvedená reakce se během užívání MMS obvykle ohlašuje formou zvedání žaludku nebo mírným průjmem, což obvykle není problematické a trvá jen pár hodin. ALE jsou také případy, kdy se obojí projeví mnohem prudčeji a „herx“ se manifestuje i jinak, například bolestmi hlavy, špatným trávením, jako křeče a další nepříjemnosti. Často se projeví i zastaralé, už zapomenuté bolístky.
Tyto prudší odpovědi těla se ale většinou projeví jen v případech, kdy uživatel MMS jedná na vlastní pěst a nedodrží ověřené postupy. Neinformované lidi, kteří nechápou, oč jde a tuto reakci neočekávají, to někdy pořádně vyděsí. Ale od miliónů uživatelů MMS po celém světě nikdy nedošla zpráva, že by tato reakce přetrvala mnoho dnů nebo někomu nějak trvale ublížila. Pro všechny případy vyvinuté postupy nepřiměřenou reakci většinou vylučují nebo přinejmenším velice zmírní.
Teď už tedy víte že, Herxheimerovu reakci způsobí uvolnění jedů do těla v důsledku náhlé likvidace příliš velkého množství různých patogenů, ať už bylinami nebo jinými prostředky, hubícími patogeny rychleji, než se jich tělo dokáže zbavit – provádět přirozenou pozvolnou detoxikaci.

Když tedy bez předchozích zkušeností užijete MMS jako prevenci poprvé (pamatujte, jen jednou denně), je tu jistá, i když málo pravděpodobná vyhlídka na Herxheimerovu reakci. Jestliže se jakkoli nebudete cítit dobře, užijte příští den jen poloviční dávku. Jestliže začnete podle shora uvedených pokynů, velice pravděpodobně se neprojeví žádná nadměrná tělesná reakce, ale kdyby se někdo po první dávce přesto cítil špatně, bude „herx“ tou nejpravděpodobnější příčinou. Kdybyste se cítili opravdu zle, užijte 1000 mg vitaminu C, který MMS neutralizuje a pijte kávu nebo zelený čaj. Jedním ze způsobů jak překonat nevolnost rychleji, než jen čekáním až přejde, je sníst 1 nebo 2 najemno nastrouhaná jablka. Jedy uvolněné uhynutím patogenů ovšem absorbuje jen čerstvě připravená jablečná kaše.

Nezapomínejte, že účelem užívání MMS je zlepšení stavu. Neužíváme ho proto, abychom se sami trápili. Stačí nepřehánět. Herxheimerova reakce by měla odeznít během jednoho nebo dvou dnů, ale za normálních okolností se vůbec neobjeví. Držte se pokynů a všechno bude v pořádku.

Mnoha lidem chuť a pach MMS nevadí, ale jsou takoví, kteří to nemohou vystát. Sám patřím k těm druhým… Pachuť lze přebít již uvedenými džusy a limonádami, ale pozor na nápoje s kofeinem, které účinky MMS eliminují. Nepoužívejte je. A nakonec, jestliže nic z toho nepomůže, můžete vypít 3 kapky ráno a 3 večer abyste tu pachuť potlačili. Ukázalo se, že MMS aktivované 4% kyselinou solnou, namísto citrónové, má mnohem lepší chuť a ještě nesrovnatelně lépe chutná CDS. Někteří lidé dokonce říkají, že v CDS necítí vůbec žádnou pachuť. Při použití CDS se 2ml CDS rovnají 6 kapkám MMS.

Jim Humble

OTA NEPILÝ O MMS

MMS, neboli oxid chloričitý (ClO2) je detoxikační prostředek, který pomáhá odstraňovat příčinu mnohých nemocí. MMS bylo objeveno před 17 lety (1997) Jimem Humblem při boji s malárií v jihoamerických tropických pralesech. MMS lze aplikovat u lidí i zvířat. Praxe i výzkum ukázaly, že je to účinný a bezpečný prostředek k léčení, pokud se dodržuje doporučená příprava, ředění a dávkování. Navíc základní suroviny k přípravě oxidu chloričitého jsou velmi levné, pokud víte, kde základní suroviny zakoupit. Prostředek si lidé připravují sami doma, na základě vlastního rozhodnutí a své zodpovědnosti, za použití zcela jednoduchých věcí používaných v domácnosti.

 
Jim Humble oznámil svůj objev prostřednictvím knihy a internetu až po několikaleté praxi s léčením v Jižní Americe a Africe, v roce 2006. U nás se o MMS píše již do roku 2008. Od té doby vyšlo 6 knih v češtině, poslední dvě knihy vyšly v dubnu a srpnu 2013. V roce 2012 byl natočen v Čechách a na Slovensku dvoudílný dokument o lidech, kteří MMS vyzkoušeli a kterým MMS pomohlo z mnoha zdravotních problémů. Dá se říci, že ve filmu vystupují průkopníci v užívání MMS, kteří ještě hodně experimentovali a mnohdy neměli dostatek informací, ale i tak byli mnozí v léčbě úspěšní. Dnes už jsou v posledních knihách poměrně dobré informace o léčbě, ale i tak tyto informace předhonili čeští kutilové, např. s nástupem CDS2. Mnohdy je třeba ověřovat informace z internetu, neboť člověk může najít starší informace a postupy, které se již nedoporučují a někdy člověk narazí i na nesprávné informace, nebo na informace od lidí, kteří o MMS nebo CDS a jeho fungování mnoho nevědí.
 
Postupně Humble se svými spolupracovníky zjistil, že MMS může likvidovat příčinu velkého množství všech známých nemocí, někdy ovšem v kombinaci s jinými prostředky a postupy. Svůj prostředek Humble nabízel několikrát Billu Gatesovi, který podporuje očkování v Africe, ale vždy to odmítl, protože by to ohrozilo prodej stávajících léků, v kterých jsou miliardy a bilióny dolarů. Jim Humble se svými kolegy vyléčil v Africe a Jižní Americe desítky tisíc lidí i z nevyléčitelných nemocí (malárie, AIDS, rakovina). V roce 2013 proběhly dvakrát v africké Ugandě klinické testy na léčbu malárie pomocí MMS se 100% úspěchem, poprvé i za účasti Červeného kříže, ale Červený kříž se nakonec pod nátlakem od testů distancoval a Světová zdravotnická organizace také odmítla testy uznat. Odhaduje se (podle prodaných sad MMS, prodaných knih a také podle internetu), že k dnešnímu dni je ve světě již přes 10 milionu lidí, kteří MMS vyzkoušeli a mnohé to uzdravilo i z nevyléčitelných nemocí. U nás je na internetu diskusní fórum U Pramene, kde jsou tisíce přispěvků a diskusí a jsou i české stránky s podrobnými informacemi. ( http://www.czmms.info/ ) 


MMS (ClO2) likviduje v těle viry, bakterie, plísně i prvoky (jednobuněčné parazity), ale odstraňuje z těla i toxické látky a většinu těžkých kovů. Detoxikace s ClO2 dokáže aktivovat a posilovat imunitní systém, takže nepřímo působí i na mnohé jiné nemoci a potíže. MMS se míchala původně ze dvou složek - chloritan sodný NaClO2 + 50% kyselina citrónová - C6H8O7, z čehož vzniká dioxid chlóru, nebo-li oxid chloričitý ClO2. Původní příprava s kyselinou citrónovou však obsahovala až 35% vedlejších nežádoucích sloučenin, především citráty, chloritany, chlorečnany a nepatrné množství volného chlóru, který dle okolností reagoval na další sloučeniny, z nichž některé mohou být i lehce karcinogenní a také obsahovala tato původní MMS stopové množství nečistot ze základních surovin. Tyto nežádoucí sloučeniny a příměsi mohly lidem způsobovat jisté potíže, přestože mnoha lidem pomohli i z některých těžko léčitelných nemocí. Mezi obvyklé problémy u původní přípravy s kyselinou citrónovou patřila acidóza - překyselení žaludku a u některých lidí to mohlo způsobit i poruchy trávení. Dále k tomu patřilo neúměrné zatížení ledvin a jater a někdy se na ledvinách mohly při dlouhodobém užívání usadit i soli v podobě kamene. MMS s kyselinou citrónovou je také poměrně kyselé. S původní přípravou mělo problémy při užívání více jak 1/3 lidí, kteří původní MMS vyzkoušeli. Někdo měl problémy dříve, jiní až po několikatýdenním užívání.

Vývoj šel kupředu a před více jak třemi lety začala řada lidí a terapeutů používat MMS s kyselinou chlorovodíkovou - HCl, která je mnohem vlídnější na žaludek. Používá se potravinářská 3,5% nebo 4% HCl. MMS s HCl je maličko slabší, jak původní MMS s kyselinou citrónovou, ale na mnohé účely detoxikace organismu je dostačující. Na některé nemoci, především onkologické, nemusí být MMS s HCl dostatečně účinná. Nevýhodou MMS s HCl je ta, že je nestabilní a musí se připravovat vždy čerstvá, krátce před použitím, před pitím, jinak nefunguje. MMS s HCl se především používá při celkové očistě organismu jako součást detoxikačního balíčku, společně s informatiky (např. Joalis, Naděje) a s antihelmitiky, případně bylinami a frekvenční terepií. Počet lidí, kteří MMS s HCl nesnášeli se oproti MMS s kyselinou citrónovou výrazně snížil. Navíc se v detoxikačním balíčku používá MMS s HCl často jen 3x denně. Ale i u MMS s HCl se objevilo několik lidí, kterým užívání nesvědčilo, ale spíše to byli výjimky.

Poslední novinkou je MMS s hydrogensíranem sodným - NaHSO4, která byla českými kutily představena na diskusním fóru U Pramene na začátku roku 2013 a to především jako CDS2, což je nejčistější verze ClO2 nasycená ve vodě poměrně jednoduchou kyblíčkovou metodou. Tato příprava nové CDS2 vychází z technologie čištění pitné vody, která byla v roce 2012 ohlášena holandskou firmou pod patentem Twin Oxide, jako nejčistější a nejdokonalejší verze využití ClO2 pro úpravu pitné vody. U této verze se naprosto minimalizovaly mnohé problémy spojené s užíváním MMS, tedy průjmy, nevolnosti. MMS s hydrogensíranem sodným snáší i lidé, kteří nemohli ani MMS s HCl. Především se však tato technologie používá pro přípravu CDS2, která si našla za rok 2013 celou řadu příznivců. Člověk však musí být u nové technologie opatrnější při přípravě a dát větší pozor na nadýchání! ClO2 je zde během přípravy mnohem štiplavější - agresivnější, zvláště pokud se nechává zneutralizovat větší množství základních roztoků, např. do koupelí. V takovém případě je lépe nechat proběhnout reakci v lahvi a lehce ji zakrýt před zalitím vodou, aby jste se plynu ClO2 nenadýchali. Přestože je CDS2 a MMS s hydrogensíranem velmi čistá a vlídná k organismu, je na druhou stranu velmi účinná a silná a je třeba být opatrný a správně CDS2 ředit a dávkovat, aby nedošlo k silné detoxikační reakci, kterou by tělo nedokázalo zvládnout. Pomalejší a pozvolná očista organismu je vždy šetrnější, pokud nám nehrozí bezprostřední ohrožení života.

ClO2 je nestabilní, ale po zalití koncentrátu vodou se stabilizuje na několik dnů, až týdnů, při skladování v uzavřené lahvi. Se stabilitou je na tom nejlépe nová verze s hydrogensíranem sodným. Naopak MMS s HCl nevydrží ani několik hodin a musí se připravovat vždy čerstvá. Jim Humble uvádí, že v těle se kysličník chloričitý během hodiny až 90 minut rozloží na obyčejnou kuchyńskou sůl NaCl a čistý kyslík O2 (ale pravděpodobně dochází v těle ke složitější reakci). Mezitím, než se ClO2 rozpadne, útočí na všechny nepřátelské patogeny v těle a provádí i další detoxikaci organismu, např. od těžkých kovů a toxických látek. Proto se při vnitřním užívání pije MMS dle Humbla po hodině, ale fungují i pouhé 2 až 3 dávky denně, jen to trvá déle. Nic škodlivého z ClO2 v těle nevzniká a za 17 let se dle Jima Humbla neprokázaly vedlejší nevratné nežádoucí účinky, ani se nevyskytlo trvalé poškození zdraví, pokud se dodržuje doporučené dávkování a ředění. Dokonce je ClO2 šetrná i k mikrofloře a bakteriím, které žijou v symbióze s organismem. Oxid chloričitý použilo na řešení problémů i několik těhotných nebo kojících maminek a nikdo nehlásil potíže, naopak úlevu od potíží způsobených patogeny. Jen se musí postupovat velmi opatrně a přesně dle doporučených protokolů a být obezřetný, aby nedošlo k předávkování. Vždy se je lépe se držet menších dávek. Mluví se o potencionálním nebezpečí z oxidačního šoku, který může ClO2 způsobit, pokud by se dávky přehnaly. Prevence u dětí, pomocí koupelí v ClO2, které jsou při doporučených dávkách velmi šetrné, může předejít i škodivým následkům povinného očkování a posílí se tím imunita dítěte.
 

České úřady ( SUKL a potravinářská inspekce ) v roce 2010 varovaly před MMS veřejnost a vnesly mezi lidi informace srovnávající MMS se Savem a podobně, což sice nemá žádné opodstatnění, jenže efekt to mělo právě opačný: Prodej MMS vzrostl trojnásobně a přistup na české stránky o MMS vzrostl desetinásobně! Ačkoliv v roce 2010 úřady popíraly, že by MMS byl lék (a to ani Jim Humble nikdy netrvrdil), tak v roce 2011 změnily taktiku a SUKL prohlásil na konci srpna 2011 MMS za lék a jako neatestované a neschválené léčivo zakázal prodej MMS s kyselinou citrónovou pod hrozbou několikamilionových pokut. V současné době se sady MMS většinou neprodávají a člověk si musí sehnat zvlášť chloritan sodný - NaClO2 a zvlášt vhodný aktivátor a oxid chloričitý si vytvořit sám. Prodejci se od MMS distancují. Hodně lidí však na základě osobní zkušenosti, samo přešlo od přípravy MMS s kyselinou citrónovou k novějším a vlídnějším aktivátorům, tedy k HCl nebo k NaHSO4, na které se vyhláška SUKLu nevztahuje.

Aplikace a použití MMS se stále vyhodnocují a zdokonalují. MMS se aplikuje pitím, koupelemi, obklady, postřiky i jako prostředek k vmasírování do pokožky společně s masážním roztokem DMSO a používá se i lehké a opatrné vdechování plynu z koncentrátu ClO2 na chronické kašle, zápal plic a tuberkulózu, problémy s dutinami ( ale u vdechování jen lehce a max. ze dvou kapek koncentrátu MMS nebo slabšího roztoku CDS, kolem 70 ppm! ), lze také aplikovat MMS a CDS klystýry, které jsou na mnohé nemoci velmi účinné a hodně se doporučují. U žen a u ženských problémů zase velice pomáhají výplachy. Na kožní problémy se využívá těkající plyn ClO2 přímo z koncentrátu, nebo s obklady či postřiky ze spreje. Dnes je už kolem 20-ti vyzkoušených a ověřených aplikací s MMS a CDS a v roce 2012 vyšlo poměrně dobré dvouhodinové instruktážní video Jima Humbla a Andrease Kalckera - Všechny moje protokoly (aplikace).

Existuje doporučené dávkování, ale hlavní je to, že každý si musí sám na sobě vyzkoušet, jaké dávkování mu vyhovuje. Má se začínat s minimálními dávkami a opatrně, pomaličku dávky navyšovat a pokud je dávkování pro tělo nepřijatelné, tak dávky snížit - roztok naředit. Doporučuje se nyní raději méně, ale pravidelně a dlouhodobě užívat, než si nastavovat příliš vysoké dávky. Vyjímkou je malárie, kde se dává vysoký počet 15-18 kapek jednorázově na jednu sklenku. Jinak Humble doporučil běžné dávkování na pití u lidí mezi 1-3 kapkami po hodině 8x denně, ale někdy se doporučuje začínat i na půl kapce na dávku. (Připravuje se na den dopředu do lahve, kterou je třeba uzavřít.) U rakoviny a jiných vážných nemocí se doporučuje užívat 10x denně po hodině v 1,5 dcl vody jedna dávka. Na běžnou detoxikaci, nebo jako prevence, stačí pouhé 2-3 dávky MMS denně po 3 kapkách s novějšími aktivátory (HCl nebo NaHSO4) nebo stejný počet dávek CDS2.

MMS 2 - v roce 2010 se začal používat na některé nemoci (hlavně onkologické) prášek chlornanu vápenátého - Ca(ClO)2, který se polyká v kapslích (tobolkách) a většinou se kombinuje s užíváním klasické MMS 1 - kapkami nebo CDS2. Chlornanem vápenatým - MMS 2 lze také nahradit kapky MMS 1 nebo pití CDS, pokud zrovna nejsou roztoky dostupné. MMS 2 se musí zapíjet větším množství vody před polknutím i po polknutí tobolky a je dobré, když je prášek chlornanu vápenatého do tobolek rozemletý v hmoždíři na jemno, aby se v žaludku dobře a rychle rozpouštěl. MMS 2 se nasazuje u vážných nemocí, jako je např. rakovina, ale také vždy, pokud kapky MMS 1 nebo pití CDS do 3 týdnů dostatečně nezaberou, např. u cukrovky. MMS 2 by se mělo začít užívat, až se organismus srovná s užíváním kapek či CDS anebo co nejrychleji při bezprostředním ohrožení života. MMS 2, v kombinaci s vodou, vytváří v organismu kyselinu chlornou - HClO, kterou bílé krvinky dokáží v rámci imunitního systému také vytvořit, ale jen velmi omezené množství, které nastačí na přemnožené patogeny, jako jsou např. onkoviry. U MMS 2 platí také pravidlo postupného plnění kapslí a navyšování dávek, za současného přísunu dostatečného množství vody při polykání.
 
Nová je metoda CDS, zvěřejněná koncem roku 2011, kdy se oxid chloričitý ClO2 sytí probubláváním (sycením) plynu do vody, namísto klasického zalévání. Zjistilo se, že to nevyvolává takové průjmy a nevolnost a chuťově je to nesrovnatelně lepší jak klasické MMS 1 - kapky. Roztok CDS je méně kyselý a je to roztok s čistějším obsahem ClO2, ale např. není vhodný na malárii, kde tak dobře nezabírá a mnozí lidé hlásili, že původní CDS s kyselinou citrónovou a s HCl je slabá na onkologické nemoci. CDS se musí uchovávat mimo dosahu silného, především slunečního světla a navíc nejlépe v chladu a úplném temnu. Za objevem CDS je Andreas Kalcker ze Španělska, který začal realizovat výzkum MMS a CDS na univerzitách a spolupracuje i s lékaři. Andreas také zavedl aplikaci CDS injekčně u zvířat, hlavně u krav, kde se kůli více žaludkům nedá aplikovat pitím. MMS, kůli nežádoucím příměsím, nebyla pro injekční aplikaci vhodná. Nová CDS2 připravená s hydrogensíranem sodným je zatím nejčistější formou CDS, ale i nejčistější formou ClO2 ve vodě a ukázala se jako poměrně účinná i na na vážné nemoci, jako je  borelióza, cukrovka, kožní problémy, záněty, ale i onkologické nemoci, např. rakovina plic.

Průjmy a nevolnost byly časté jevy spojené s užíváním klasické MMS. Nemusí je mít každý. Jim Humble říká, že je to způsobeno tím, že se z těla musí vyloučit zabité patogeny a člověk by si měl dávkování nastavit tak, aby to bylo pro člověka přijatelné a nezpůsoboval si zbytečně nepřijemné stavy a pocity. Mnoho lidí mělo průjmy např. jen druhý až čtvrtý den po začátku užívání MMS a pak se tělo srovnalo a stolice se vrátila do normálu. V poslední době, díky novým technologiím přípravy a novým výzkumům, se ukázalo, že na vině jsou i nežádoucí sloučeniny, které vznikaly u MMS s kyselinou citrónovou jako vedlejší produkty reakce. U CDS se podařilo těmto nežádoucím sloučeninám a následným nepříjemným stavům vyhnout a většina lidí snáší CDS bez větších problémů. Velký posun byl po nástupu CDS2 připravené s hydrogensíranem sodným, kde se vlídnost a účinnsot ještě zvýšila. Starší CDS nebyla vždy nejvhodnější a ukazuje se, že např. na malárii, cukrovku nebo na některé rakoviny není původní CDS dostatečně účinná. Stejně tak na chřipku nemusí starší CDS účinně zabrat a pak je lepší klasické MMS - kapky, nebo nová CDS2, která se navíc velice snadno připravuje v domácích podmínkách, tkz. kyblíčkovou metodou se skleničkou na stopce. Dobrá zkušenost se CDS je např. u boreliózy. Nová CDS2 velmi zkrátila léčbu boreliózy a jsou případy, kdy se lidé dostali i z mnohaleté boreliózy za 2-3 týdny. Zastánci CDS upozorňují, že je třeba CDS správně připravovat, tj. mít kvalitní a dobře odměřené roztoky k reakci v přesných poměrech a používat na sycení vychlazenou vodu i roztoky k reakci, min. pod 9,5 stupně Celsia, ale lépe kolem 4 stupňů. Myslet na to, že měřící papírky jsou pouze orientační a že hodnoty mohou kolísat plus mínus 20% i víc od naměřené hodnoty měřícími proužky.

Mnoho lidí přikročilo k léčbě pomocí MMS či CDS, když už jim klasická medicína nebyla schopna pomoci a mnozí z nich se uzdravili. Oxid chloričitý je však možné použít i na běžné nemoci, jako kašel, rýma, angína, chřipka, čištění zubů - léčbu kazů a problémy s dásněmi a mnohé jiné. I na kožní problémy - koupele nohou, akné, bolesti kloubů atd. Také lze ClO2 použít na běžné čistění pleti, na opalování, nebo po opalování na spálenou kůži od slunce. Jelikož ClO2, kromě likvidace patogenů v tělě, aktivuje vlastní imunitní systém, pomáhá i při rekonvalescenci po nemocech, které nejsou infekčního a nádorového původu. Lze použít i na kousnutí hmyzu, ušknutí hadem, či jiným jedovatým zvířetem, ale i na popáleniny, na které nejvíc zabírá samotné nebo lehce naředěné NaClO2. ClO2 je účinné na boreliózu, infekci všeho druhu i po kousnutí klíštětem, komárem apod., ale i na záněty v těle. Velmi se doporučuje použití oxidu chloričitého jako prevence, zvláště po pobytu v rizikových obalstech. Nejlépe je použít ClO2 při prvních příznacích nemoci, než pozdě, kdy vyčerpáte všechny možnosti léčby a necháte nemoc zajít příliš daleko. Léčba a zvlášť prevence se pohybuje v řádu korun nebo desetikorun. Je však třeba zvolit správnou aplikaci, kterých je již asi 20 a vhodné a účinné dávkování, které se můžete naučit z knih a videí a na internetu. Jim Humble uvádí, že jsou i nemoci, na které MMS nezabírá a mezi ně patří např. některé druhy plísní, na které doporučuje aztéckou hlínu - Bentonit. Stejně tak nezabírá ClO2 na všechny druhy parazitů, ale likviduje asi necelou polovinu známých parazitů v lidském těle. MMS a CDS nedokáže likvidovat vícebuněčné parazity. V poslední době jsou oznámené případy úspěšné léčby roztroušené sklerózy nebo autismu a jiných autoimunitních a chronických onemocnění, ale zde je oxid chloričitý pouze jedním z řady detoxikačních přípravků. Tyto choronické a "nevyléčitelné" nemoci však sami, bez dobrého detoxikačního poradce a dobrého přeměření nezvládnete řešit. Je třeba u nemocí, kde jsou vážně ohroženy nervová a mozková centra, vyhledat poradce, který vám udělá měření vaši patogenní zátěže na přístrojích Salvia, Oberon, Bicom aj. Poradce vypracuje diagnózu a doporučí správný postup v kombinaci s dalšími antiparazitálními léky ( antihelmitiky ) či informatiky. Dobrých a zkušených poradců je však nedostatek, i když přibývá lidí, kteří se této problematice věnují.


Hlavní média nedala lidem do dnešního dne příliš seriózní a objektivní informace. Informace, které se objevily, byly často jednostraně namířeny proti tomuto prostředku. Mnohdy sdělovací prostředky vůbec neřekly, co MMS vlastně je a mluvili pouze o první složce chloritanu sodném - NaClO2 a neprozradily, že se to neutralizuje kyselinou, přičemž vzniká nová látka kysličník chloričitý - ClO2, která má léčivé účinky a není v "homeopatických" dávkách pro organsimus škodlivá. Informace o mnohem vlídnějším CDS se zatím v hlavních sdělovacích prostředcích neobjevila vůbec. Lze najít kritické pohledy na MMS od vědců a lékařů, ale pokud je čtenář znalý věci prostuduje, zjistí, že dotyčný o MMS - ClO2 mnoho neví a že argumentuje čistě teoreticky a mnohdy i nesmyslně. Přitom pravdou je to, že ve světě je k dnešnímu dni již řada patentů o pozitivních účincích ClO2 na lidské zdraví, ale tyto patenty nebyly dány lidem k dispozici, ale zůstaly zatím nevyužity v šuplíku. Mezi ně patří patent na ClO2 k ošetření a uchovávání krevní plazmy od dárců pro následnou transfůzi krve, který se objevil před více jak dvaceti lety. Dle několika výzkumů ClO2 nepoškozuje membrány červených ani bílých krvinek a navíc krvinky chrání před nažádoucími viry a baktériemi.

Cituji z informací Jima Humbla:

"Stále častý dotaz zda nemůže MMS likvidovat i prospěšné bakterie ve střevech?
Zde máte vysvětlení: Oxidace je elektrochemický proces, při němž jsou látkám odebírány elektrony. Chlordioxid je slabý oxidant, ale protože dokáže z „protivníka“ vytrhnout pět elektronů, je jiným oxidantům nadřazený. Zda je oxidant silný nebo slabý závisí na jeho oxidačním potenciálu. (Oxidační potenciál je měřitelná elektrická hodnota látky.) Oxidační potenciál chlordioxidu je 950 mV. To znamená, že chlordioxid může reagovat pouze s látkami, jejichž oxidační potenciál je slabší, než sám má. Všechny patogenní mikroorganismy, ale i nemocné buňky a těžké kovy, jsou „kyselé“ a mají oxidační potenciál pod 950 mV, a proto s nimi chlordioxid může oxidovat. Zdravé buňky a mikroorganismy jsou „zásadité“ a mají oxidační potenciál 950 mV; chlordioxid je příliš slabý na to, aby s nimi oxidoval. Odpověď na otázku, zda MMS škodí prospěšné střevní mikroflóře, tedy zní: NE. Chlordioxid je pro oxidaci s bakteriemi, s nimiž žijeme v simbióze, příliš slabý.

ClO2 je pozitivní a přitahuje záporný náboj v patogenech a tím patogeny zabíjí. Prospěšné bakterie neprodukují žádné jedy a nemají tedy záporný náboj a nemohou s ClO2 reagovat.

Kysličník chloričitý proniká až hluboko do tkání, a to je další důkaz, že zdravé tělesné buňky ClO2 neokysličuje! Jiná oxidační činidla nemohou tak hluboko proniknout, protože se cestou spotřebují na okysličování buněk a tělesných tkání, s kterými přijdou do styku. V tomto je kysličník chloričitý úžasný a výjimečný mezi všemi známými prostředky a v tom spočívá jeho přednost a pozitivní vlastnosti".

Mnohé špatné zkušenosti jsou o tom, že lidé s MMS či CDS mnohdy neumí zacházet, nebo používají starší, méně vhodnou, přípravu MMS s kyselinou citrónovou. Nevolnosti jsou často důsledkem příliš rychlého hubení patogenů v těle, které organismus neumí rychle odstranit a vzniká toxický odpad ze zabitých virů, bakterií, prvoků a ty způsobují nevolnosti a zatěžují neúměrně ledviny nebo játra. V takovém případě se musí postupovat s detoxikací pozvolna, pomaličku, pokud není bezprostředně ohrožený život. Je šance, jak ulevit přetíženým játrům a ledvinám od toxických látek v těle. Jednou z možností je solná lázeň ve vaně. Dáváme 3-4 kg čisté soli na vanu a 20 minut koupel, možno společně s kapkami MMS. A používat rozumné a pozvolné navyšování dávek. Pokud je vám nevolno, není to oxid chloričitý, co škodí, ale toxický odpad z patogenů a poškozených tkání, které neumí tělo rychle a efektivně dostat z těla ven. Tak to probíhá i u bylinkových detoxikací nebo půstu. Pokud máte potíže i s minimálními dávkami,  nebo se situace nezlepšuje, pak vyhledejte odborníka na parazity v lidském těle a nechte si udělat diagnózu. Ale pozor, oficiální medicína většinu parazitů v lidském těle popírá a ignoruje. Mnohdy více uspějete s vyšetřením na parazity u zkušeného veterináře, jak v normální nemocnici, kde vám většinu parazitů nezjistí. Tuto zkušenost mělo již hodně lidí. Mnohé problémy jsou spojené i se špatně fungujícími ledvinami a játry, o které je třeba se starat a posilovat jejich funkci bylinami, ale i cvičením a energeticky. Jakmile ledviny a játra neplní svou funkci, je jakákoliv detoxikace velmi komplikovaná.

Obavy z použití oxidu chloričitého (MMS a CDS) vychází z nepochopení a neznalosti problematiky a také z toho, že si to lidé sami připravují a pracují s koncentráty, s kterými je třeba umět správně zacházet a dobře je naředit a nadávkovat k použití. Většina lidí se to však naučila. U normálních léků, a mnohdy i u průmyslově vyráběných potravin a nápojů, jde do těla mnohem více škodlivých a jedovatých látek, ale nikdy se k této koncentrované podobě jedů a škodlivých látek nedostanete přímo, ale jsou nám dávkovány po špetkách a dlouhodobě. Navíc mnohé farmaceutické léky zanechávají svůj odpad v těle, což ClO2 nedělá a rozloží se zcela bezpečně a čistě a naopak většinu jiných toxických látek z těla vyloučí.
 

Oxid chloričitý má obrovský potenciál a pokud bude dán lidem k využití, nebo pokud se ho lidé sami naučí připravovat a používat, je šance mnohé věci změnit k lepšímu a zbavit se mnoha zdravotních problémů a hlavně patogenních zátěží. Je třeba myslet na to, že MMS a CDS není všelék, ale jen jeden z účinných prostředků na detoxikaci organismu. Pamatujte, že MMS a CDS pomáhá tělo čistit od jednobuněčných parazitů, nedokáže však hubit vícebuněčné parazity, které jsou často také příčinou mnoha nemocí. ClO2 nám však může v mnoha ohledech ke zdraví velmi pomoci, zvláště pokud se vhodně zakomponuje mezi další účinné terepie, které řeší složitější a chronické problémy komplexně. 

Ota Nepilý